В Киеве убедились, что города без машин более комфортны для жизни - Новости UABike | Велосипед как образ жизни

В Киеве убедились, что города без машин более комфортны для жизни

 • 22 сентябрь 2011 Новости

  У Києві переконалися, що міста без машин більш комфортні для життя

  У Києві завершується Європейський тиждень мобільності – свято альтернативних видів транспорту та комфортного міського простору. Організатор Тижня – Асоціація велосипедистів Києва – проводить різноманітні заходи, спрямовані на заохочення використання громадського транспорту та велосипедів замість приватних автомобілів.
  В Киеве убедились, что города без машин более комфортны для жизни«Ми проводимо конкурс на визначення кращих велопрацівників року – людей, які постійно їздять на роботу велосипедом. Розпочався конкурс на визначення кращого офісу, дружнього до велосипедистів – Велопрацедавець 2011. Вихідними відбувся експеримент із святкуванням на вільних від машин вулицях: кампанія «Я сьогодні без машин. Поділ без авто» мала неабиякий успіх серед киян, багато людей просили перекривати Поділ для машин кожних вихідних», - розказала організатор Тижня мобільності в Києві, голова Асоціації велосипедистів Києва Ірина Бондаренко.

  «Міста, де використання приватних автомобілів обмежується, і натомість заохочується користування велосипедом та громадським транспортом, є найбільш комфортними для життя мешканців. Вулиці без машин стають місцями для зустрічей людей, прогулянок, розваг. Вони стають вулицями, де приємно проводити час та спілкуватися, а не дорогами», - пояснила координатор Тижня мобільності, член Ради Асоціації велосипедистів Ксенія Семенова.

  Переваги від зменшення кількості машин відзначили й представники іноземних спільнот. Порівнюючи ситуацію в Києві з містами Європи, Дагмар Остржанська, голова Чеського центру в Києві, зазначила, що подібний досвід уже набули у європейських міста.

  «Несподівана ситуація виникла цього літа, коли громадський транспорт у Празі страйкував. Виявилося, що велосипедні затори на набережній Влтави можливі. Тоді дуже багато людей, побоявшись заторів, користувалися велосипедами замість авто. Місто стало набагато спокійніше та приємніше для життя», - заявила Дагмар.

  Європейський тиждень мобільності, який уже 10 років святкують в Європі, має на меті поінформувати громадян та чиновників про необхідність перегляду транспортної політики. Зокрема, пропонується розвивати транспорт раціонально: використовувати автівки тільки за крайньої потреби, надаючи перевагу громадському транспорту, велосипедам та пішій ході.

  Більше інформації про заходи Тижня мобільності в Києві та принципи раціонального розвитку транспорту mobilityweek.org.ua

  За додатковою інформацією звертайтеся, будь ласка, до:
  Ірина Бондаренко,
  Голова Асоціації велосипедистів Києва, організатор Європейського тижня мобільності в Києві,
  097 699 10 38
  isbondarenko@avk.org.ua

  Теги: велодорожки, веломаршрут, велопарковка, Киев, велосипед,

Просмотров: 2343

 • 02/10/2011 13:55 от Киев

  да наверняка даже больше 10 млн !
  это только официально 6.5 млн было 3 года назад. наверняка меньше не стало...

 • 23/09/2011 09:45 от Tomkat

  >десятимиллионного киева
  ?????????? когда это в Киеве стало 10 млн ????

 • 23/09/2011 08:49 от Респект

  двидение правильнож. под лежачий камень вода не течет. молодцы ! продолжайте . народ будет смотреть . завидовать. мало по малу начнут пересаживаться

 • 22/09/2011 21:36 от OBOL

  то что из десятимиллионного киева 50 чел или может от силы 100 неделю покатались на великах - я должен был заметить разницу в траффике ?

 • 22/09/2011 21:34 от Киевлянин

  каким образом убедились -то ? я разницы не заметил :)

Добавление комментария
Обновить код
Ближайшие события